Delvin Rodriguez: Niech Jackiewicz dalej śni!

- Jestem pewny swojej wygranej. Jeśli Rafał będzie walczył ze mną jak w swoich poprzednich walkach, boleśnie przekona się o sile mojego ciosu - zapewnił w rozmowie z serwisem bokser.org na 24 godziny przed oficjalnym pojedynkiem eliminacyjnym IBF z Rafałem Jackiewiczem Dominikańczyk Delvin Rodriguez.

Zwycięzca starcia Jackiewicz - Rodriguez na początku przyszłego roku stanie do walki o mistrzostwo świata wagi półśredniej.

- Delvin, jak dobrze znasz swojego rywala? Studiowałeś jego walki?

Delvin Rodriguez: Owszem, widziałem kilka walk Rafała, to silny facet, solidny bokser. W tym momencie kariery nie walczę już jednak ze słabymi przeciwnikami, także w sumie u Rafała nie zobaczyłem niczego, czego już wcześniej bym nie widział. Jestem gotów i pewny swojej wygranej.

- Jak byś ocenił Rafała na tle swoich dotychczasowych przeciwników?

DL: To typ boksera, który dąży do półdystansu, wywiera na przeciwniku presję. W większości walk, które widziałem, boksował w ten sam sposób. Jeśli będzie tak samo walczył ze mną, przekona się o sile mojego ciosu.

- Więc nie doszukałeś się niczego szczególnego w boksie Jackiewicza?

DL: Wiesz, każdy, kto tyle razy wychodził do ringu i ma na koncie tyle wygranych, jest na swój sposób szczególny. Samego siebie również uważam za szczególnego boksera i jutro się przekonacie, dlaczego.

- W notach prasowych twojego promotora można było przeczytać, że nie chcesz być oszukany przez sedziów punktowych i zamierzasz rozstzrygnąć walkę przed czasem...

DR: Sędziowie są wyznaczeni przez IBF, więc spodziewam się dobrego sędziowania. To eliminator IBF i werdykt powinien być uczciwy. Być może mówiłem coś o sędziowaniu, bo mam złe doświadczenia ze swoich poprzednich walk. Na pewno nie będę na siłę dążył do noakutu, ale spróbuję go zranić jak moich poprzednich rywali.

- Rafał twierdzi, że będzie cię bił, aż w końcu padniesz na deski...

DR: Niech Rafał dalej śni swój piękny sen. Jak wyjdzie ze mną do ringu i przekona się, jak jestem twardy, zmieni zdanie.

...

Bezpośrednia transmisja z gali "Wojak Boxing Night" w Ełku, której głównym wydarzeniem będzie walka Jackiewicz - Rodriguez w Polsat Sport (godz. 20.30) i Polsat (godz. 22.10).

Więcej boksu - na bokser.org ?