F1. Sauber odkupuje zespół od BMW

Koncern BMW zgodził się na odsprzedanie zespołu z Hinwil Peterowi Sauberowi. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest otrzymanie przez szwajcarski team miejsca w F1. Sprzedaż stajni funduszowi Qadbak Investment spełzła na niczym.

BMW dokonało zwrotu i postanowiło dogadać się z Peterem Sauberem, który w 1993 roku wprowadził swoją markę do Formuły 1.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania - powiedział Klaus Draeger, członek zarządu koncernu z Monachium. - Spełnia bowiem ono najważniejszy wymóg, który zapewni zespołowi udaną przyszłość. Nasze stosunki z Peterem Sauberem zawsze były doskonałe i cechowały się absolutnym szacunkiem. Chcielibyśmy wyrazić nasze podziękowania Peterowi Sauberowi i całej ekipie za wspaniałą współpracę w trakcie ostatnich czterech lat.

- Czuję wielką ulgę, że udało nam się znaleźć rozwiązanie - powiedział Peter Sauber. - Oznacza to, że możemy utrzymać Hinwil i większość stanowisk pracy. Jestem przekonany, że nowy zespół czeka w Formule 1 świetlana przyszłość. Szczególnie teraz, kiedy sport przechodzi przemiany, które powinny przynieść korzyści prywatnym ekipom - podkreślał Szwajcar.

Najświeższe informacje z F1 - na F1.pl ?