Rafał Jackiewicz: Idę spać z pełnym brzuszkiem

"Nie jest taki duży jak myślałem, na pewno nie ma 183 centymetrów."- powiedział na kilka chwil, po tym jak po raz pierwszy stanął twarzą w twarz Delvinem Rodriguezem (24-3-2, 14 KO) Rafał Jakciewicz (34-8-1, 18 KO). I trzeba powiedzieć, że chyba miał rację, bo choć Dominikańczyk zapewniał podczas czwartkowej konferencji prasowej, że mierzy dokładnie 6 stóp (183 cm), można było odnieść wrażenie, że nie jest wyższy, a z całą pewnością jest sporo drobniejszy, od jednego z poprzednich "dużych" rywali "Wojownika"- mierzącego około 180 cm Jacksona Osei Bonsu.

Już w piątek na gali "Wojak Boxing Night" w Ełku Jakciewicz i Rodriguez skrzyżują rękawice w pojedynku o status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF.

- Rafał przed chwilą stałeś oko w oko z Rodriguezem. Jak go oceniasz?

Rafał Jackiewicz: Oceniam, że wygram.

- Miał przyjechać olbrzym jak na wagę półśrednią. Rodriguez nie wydaje się jednak tak wysoki, jak wskazywałyby jeko metryki...

RJ: Na pewno nie ma 183 centymetrów. 178-180 najwyżej. Z resztą ja już biłem się z zawodnikami mierzącymi nawet 188 cm, więc nie przejmuję się tym, że jestem niższy.

- Optycznie Bonsu wydawał się większy...

RJ: Zgadza się, no i Rodriguez nie jest tak potężny jak Bonsu. Jednak trzeba przyznać, że mimo kościstej budowy ma mocny cios- bije bardzo dynamicznie i jak trafi, to może znokautować.

- Twoje słowa, że będziesz go bił, aż padnie, Rodriguez skomentował "niech śni dalej"...

RJ: No i właśnie będę o tym śnił dziś w nocy. Idę dziś spać trochę wcześniej niż zwykle, żeby być wypoczęty, a jutro wieczorem wychodzę do ringu i robię swoje.

- Rodriguez mówił wcześniej, że boi się punktowego "przekrętu". Arbitrzy są jednak wyznaczeni przez IBF i na pewno nie będą sprzyjać żadnemu z was.

RJ: Ja na żadne prezenty ze strony sędziów nie liczę. Jeśli Rodriguez nie trafi mnie idelanie czysto na punkt, mogę go pokonać na punkty, bo jest spokojnie w moim zasięgu.

- Jak spędzisz te ostatnie godziny przed walką?

RJ: Idę zaraz zjeść rosołek, czeka mnie pierwsza kolacja od dwóch dni, ale nie będę się obżerał jak przed Zaveckiem. Idę spać z pełnym brzuszkiem, trochę wcześniej niż normalnie, a jutro wygrywam z Rodriguezem.

...

Bezpośrednia transmisja z gali "Wojak Boxing Night" w Ełku, której głównym wydarzeniem będzie walka Jackiewicz - Rodriguez, w Polsat Sport (godz. 20.30) i Polsat (godz. 22.10).

Więcej informacji o boksie - na bokser.org ?