F1. Renault wycofa się, bo ekologia ważniejsza od Formuły 1?

Bartosz Raj, dziennikarz Sport.pl, na swoim blogu wskazuje kilka argumentów za tym, że odejście Renault z F1 jest coraz bardziej prawdopodobne, gdyż Carlos Ghosn, prezes koncernów Renault i Nissan jest bardzo krytycznie nastawiony do dalszego funkcjonowania teamu.

- Ghosn stwierdził, że Formuła 1 jako sport potrzebuje wielu odpowiedzi na liczne pytania, wielu rozwiązań, których dziś nie ma. Tym samym dolał oliwy do ognia uznając, że F1 bez pochylenia się nad nią stanie się ważna zupełnie dla nikogo - pisze na blogu Bartosz Raj powołując się na crash.net.

Przytacza też kilka opinii innych serwisów, wg których - Ghosn nie jest zbytnim entuzjastą sportów motorowych, na każdym kroku podkreśla, że przyszłość samochodów to nie szybkość, ale ekologia i technologia. Już na początku grudnia spodziewany jest raport, który ma określić zwiększenie wydatków inwestycyjnych na ekologię i alternatywne źródła napędzania silników.

- Kubicę po raz kolejny, po BMW-Sauber, dopadła ekologia - takim przecież argumentem posłużyli się szefowie niemieckiego koncernu, ogłaszając swój koniec w F1. Czy tym razem na tej "ekologicznej" rewolucji Kubica wyjdzie korzystnie, czy znów trafi z deszczu pod rynnę? - można przeczytać na blogu.

Kubica jeszcze wskoczy do Srebrnego Pocisku Mercedesa?

Więcej na blogu Bartosza Raja ?