Boks. Jackiewicz: Śladami "Diablo" i Adamka

Jeśli 27 listopada na gali "Wojak Boxing Night" w Ełku Rafał Jackiewicz pokona Dominikańczyka Delvina Rodrigueza, to na początku 2010 roku stanie przed szansą wywalczenia jako czwarty Polak w historii boksu zawodowego tytułu mistrza świata. Wcześniej dokonali tego tylko Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek i Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Jackiewicz celuje w tytuł championa wagi półśredniej federacji IBF- tej samej, której mistrzowski pas, lecz w kategorii junior ciężkiej, dzierżyli niedawno Włodarczyk i Adamek.

- Zasuwam ciężko już piąty tydzień, ostro sparuję, biegam, pracuję nad siłą. Jest naprawdę ciężko.- mówi o swoich przygotowaniach do konfrontacji z Rodriguezem popularny "Wojownik".

Znany z przebojowości i silnego charakteru pięściarz jest jednak nie tylko przekonany o tym, że zwycięsko wyjdzie z walki eliminacyjnej na gali w Ełku, ale również, że w kolejnym występie poradzi sobie z panującym aktualnie na tronie IBF mistrzem z RPA Isaakiem Hlatshwayo.

- Uwierzcie mi! Wygram tę walkę, a potem pokonam Hlatshwayo - przekonuje zawodnik grupy Bullit KnockOut Promotions. - Kupiłem już sobie nawet mieszkanie na konto kolejnych wygranych, a ślub odłożyłem na dalszy termin, bo po zdobyciu pasa zamierzam ciężko pracować, by go obronić. Teraz wszystko podporządkowałem myśli o tym, by zostać mistrzem świata - opowiada.

Mimo wiary w swoje zwycięstwo w starciu z Rodriguezem Jackiewicz, zdaje sobie sprawę, że za tydzień czeka go najtrudniejszy test w dotychczasowej karierze.

- Z początku, gdy obejrzałem Rodrigueza, wydał mi się jakiś dziwny i pokraczny, ale jak zacząłem dokładnie studiować jego walki, okazało się, że jest świetnym zawodnikiem, najlepszym, z którym do tej pory walczyłem.- komplementuje najbliższego rywala Jackiewicz- Jest wysoki, umie bić w półdystansie, dystansie, świetnie bije kombinacje, pięknie uderza podbródki. Jednak moją przewagą będzie moja waleczność. Naprawdę chcę wygrać, jestem krok od walki o mistrzostwo świata - dodaje

Na gali w Ełku oprócz Jackiewicza wystąpi również lider rankingu federacji WBC wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk, który za rywala miał będzie Bułgara Konstantina Semerdijeva oraz młodzieżowy mistrz świata WBC w tej samej kategorii wagowej Tomasz Hutkowski, który zaboksuje w obronie swojego tytułu z niepokonanym Belgiem Tony Ingelrestem.

Bezpośrednią transmisję z ełckiej imprezy przeprowadzi telewizja Polsat.

Więcej informacji o boksie na bokser.org

Więcej o: