F1: Niepewny los Saubera

Ukazujący się w niedzielę szwajcarski Sonntagszeitung informuje, że przejęcie Saubera przez fundusz Qadbak prawdopodobnie nie dojdzie do skutku - donosi serwis F1.pl

Mimo wycofania się Toyoty, stajnia z Hinwil nadal nie ma miejsca w stawce. FIA obiecywała szybkie rozwiązanie sprawy, tymczasem od ogłoszenia decyzji japońskiej marki upłynęły już trzy tygodnie, a sytuacja jest daleka od klarownej.

Według informacji zawartych w publikacji Sonntagszeitung, główną postacią konsorcjum jest Russell King, który przebywał w więzieniu za oszustwa ubezpieczeniowe, a jego aktywa zostały zabezpieczone przez sąd. Jak wynika z artykułu, wbrew prasowym doniesieniom, Qadbak wcale nie posiada bliskowschodniego zaplecza. Brak rzeczywistych źródeł finansowania może tłumaczyć niezdecydowanie FIA w kwestii przyznania Sauberowi miejsca w mistrzostwach świata 2010. Podobno nawet dział prawny BMW był zaskoczony tym, że King nie jest w stanie sfinansować projektu.

Losy teamu z Hinwil powinny się wkrótce wyjaśnić, bo do końca listopada FIA ma opublikować ostateczną listę zgłoszeń do przyszłorocznych mistrzostw świata F1.

Więcej na ten tematy czytaj na - F1.pl ?

Więcej o: