Francja - Irlandia. Premier Cowen żąda powtórzenia barażu

Premier Irlandii Brian Cowen zażądał od FIFA powtórzenia barażowego meczu z Francją, który zadecydował o awansie "Les Blues" do przyszłorocznych mistrzostw świata. W doliczonym czasie gry Thierry Henry zagrał piłkę ręką po czym podał do Williama Gallasa, a ten zdobył bramkę. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przeprosił tymczasem Cowena za ten incydent.

Cowen przebywający na unijnym szczycie w Brukseli, przyznał że popiera apel irlandzkiej federacji piłkarskiej o powtórzenie barażowego spotkania: - Nasz minister sportu napisze list do UEFA, w którym poprze ten wniosek - wyznał premier. Dodał on także, że rozmawiał z premierem Sarkozym na temat środowego meczu.

- Rozumie on rozczarowanie, jakie Irlandczycy odczuwają po tym, jak zaprezentowali się nasi piłkarze tej nocy. Kwestia ta zostanie rozstrzygnięta jednak przez odpowiedzialne za futbol organizacje sportowe, a nie w Brukseli, czy gdziekolwiek indziej - zaznaczył Cowen.

Prezydent Francji tymczasem zdradził dziennikarzom w Brukseli: - Powiedziałem Brianowi Cowenowi, jak przykro mi jest, za to co przytrafiło się Irlandczykom. Nie żądajcie jednak ode mnie, bym wcielił się w rolę arbitra francuskich czy europejskich władz piłkarskich. Pozwólcie mi być tym, kim jestem - zakończył Sarkozy.

Irlandzka federacja żąda powtórzenia meczu ?

Więcej o: