El MŚ 2010. Pogrzeb reprezentacji Ukrainy czyli straszny sen Michajłyczenki

- Uczcijmy ten mecz minutą ciszy - pisze sport.ua. Reprezentacja Ukrainy nie pojedzie do RPA na MŚ, w środę przegrała u siebie z Grecją 0:1 i ostatecznie pożegnała się z marzeniami o mundialu. Ukraińska prasa nie zostawia suchej nitki na trenerze kadry Aleksieju Michajłyczence, zapowiadając koniec jego przygody z reprezentacją.

Skandal w dogrywce meczu Francja - Irlandia. Ręka Henry'ego i gol ?

Na konferencji prasowej zwołanej tuż po meczu Michajłyczenko nie był zbyt rozmowny. Zawstydzony wynikiem spotkania z Grekami w pewnym momencie powiedział do dziennikarzy: - Jestem zmęczony. Idźcie wszyscy odpocząć. Na koniec przyznał, że jest winny porażce, ale jest gotowy do dalszej pracy.

"Nie oszukaliśmy przeznaczenia, Ukraina przegrała" - to z kolei tytuł, który pojawił się tuż po końcowym gwizdku na serwisie ukr.net - "Ukraina musiała przegrać, bo była słabsza. Gratulujemy Grekom".

Ukraina grała najważniejszy mecz całych eliminacji do mundialu w Doniecku na nowiutkim stadionie Szachtara, ale trybuny zapełniono tylko do połowy. Powodem takich pustek był konflikt pomiędzy właścicielem Szachtara, a prezesem ukraińskiego związku piłki nożnej.

W tej chwili Ukraina aż do mistrzostw Europy 2012, których wspólnie z Polską będzie współorganizatorem, będzie grała tylko towarzysko - dokładnie, jak podopieczni Franciszka Smudy.

Przeczytaj relację na żywo z meczu Słowenia - Rosja na Sport.pl ?

Więcej o: