Czy CSKA Sofia sprosta wymaganiom Ebiego Smolarka?

CSKA Sofia chce zatrudnić Ebiego Smolarka, ale bezrobotny od sierpnia reprezentant Polski chce zarabiać 40 tys. euro miesięcznie.

- Najlepszy piłkarz CSKA dostaje 6 tys. Od klubowego działacza usłyszałem, że gdyby Smolarek zszedł do 10 tys., może udałoby się dogadać - mówi "Gazecie" bułgarski dziennikarz. Negocjacje jednak trwają.

28-letni napastnik w sierpniu został zwolniony z Racingu Santander i szuka klubu. Miesiąc temu oblał testy w Hamburger SV. CSKA zajmuje drugie miejsce w lidze bułgarskiej i ma tyle samo punktów co prowadzący Liteks Łowecz. Po czterech kolejkach Ligi Europejskiej z jednym punktem zajmuje ostatnie miejsce w grupie i ma tylko teoretyczne szanse na awans.

Kim jest?

Euzebiusz Smolarek (ur. 1981) - grał w Feyenoordzie Rotterdam (2000-05), Borussii Dortmund (05-08), Racingu Santander (07-08) i Boltonie (08-09). W reprezentacji Polski rozegrał 43 mecze i strzelił 19 goli. Był na mundialu w Niemczech w 2006 r. i mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii (2008). Ostatni raz zagrał we wrześniowym meczu ze Słowenią.

Ireneusz Jeleń piłkarzem października w Ligue1 ?