Trener Kliczki: "Nie widzę Adamka w ciężkiej"

Dzięki zwycięstwu nad Andrzejem Gołotą w polskiej "walce stulecia" Tomasz Adamek, dotychczasowy mistrz świata kategorii do 91 kg, pojawił się w światowych rankingach wagi ciężkiej. Efektowne zwycięstwo "Górala" nad Gołotą nie zrobiło jednak większego wrażenia na jednym z najbardziej znanych trenerów boksu zawodowego Emanuelu Stewardzie, który pięściarzowi z Gilowic nie wróży wielkiej kariery w "królewskie" dywizji.

- Po prostu nie widzę Adamka w ciężkiej. Zawsze uważałem, że David Haye mógłby być w ciężkiej, ponieważ może ważyć 215-220 funtów. Po prostu nie mogę sobie wyobrazić Adamka jako zawodnika wagi ciężkiej. Naprawdę nie mogę.- mówi Steward.

I dodaje: - Zastopowanie Gołoty nie jest czymś, co wywarłoby na mnie wrażenie, Gołoty na tym etapie jego kariery.- dodaje obecny szkoleniowiec Wladimira Kliczki a niegdyś takich legend jak Lennox Lewis czy Thomas Hearns.

Warto przypomnieć, że to już nie pierwsza sceptyczna opinia Stewarda na temat przyszłości Adamka w wadze ciężkiej. Jeszcze przed polską "walką stulecia" pytany o potencjał "Górala" amerykański trener przekonywał: - Tomasz jest bardzo ekscytującym bokserem, którego siła psychiczna przewyższa jego naturalny talent, ale to jest to, co charakteryzuje mistrzów. Niestety nie jest wielkim facetem, stąd też nie mogę mu dać wiele szans w pojedynkach przeciwko dzisiejszym, dużym zawodnikom wagi ciężkiej.

Adamek w ciężkiej jak Tyson i Holyfield jeśli nie zatraci atutów

Tomasz Adamek: Czarny PR - przeciwko mnie ?