Boks: Kto dla "Diablo"?

27 listopada na gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" w Ełku swoją być może ostatnią walkę przed kolejną mistrzowską próbą stoczy były champion organizacji IBF kategorii junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk.

Kilka dni temu podczas dorocznej konwencji federacja WBC zobligowała zwycięzcę zaplanowanego na 21 listopada pojedynku pomiędzy aktualnym mistrzem w limicie 91 kg Włochem Giacobbe Fragomenim a Węgrem Zsoltem Erdeiem do skrzyżowania rękawic z "Diablo".

Istnieje jednak ewentualność, choć niepotwierdzona jeszcze oficjalnymi informacjami, że w przypadku wygranej trapiony kontuzjami Madziar może zakończyć karierę lub przez dłuższy czas pauzować i wówczas o, odpowiednio: wakujący bądź tymczasowy, pas World Boxing Council,Włodarczyk zaboksuje z kolejnym zawodnikiem z rankingu- ex-championem wszechwag Brytyjczykiem Herbie Hidem.

- Na chwilę obecną nie wiemy, czy rywalem Krzyśka będzie Fragomeni, Edrei czy na przykład Hide. Najważniejsze jest teraz, że Krzysiek może przed pojedynkiem o tytuł bez żadnych problemów ze strony federacji stoczyć normalną, punktowaną walkę - mówi trener "Diablo" Fiodor Łapin.

Trener nawiązał tym do sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to Polak jako pretendent do mistrzowskiego pasa WBC nie mógł przez dłuższy czas wystąpić w oficjalnym pojedynku i na jednej z gal zmuszony był boksować w kasku, by walka miała charakter pokazowego sparingu.

Więcej informacji o - boksie na bokser.org ?