David Haye: 20 milionów funtów w 2 lata

5 milionów funtów- tyle zarobił nowy bokserski mistrz świata kategorii ciężkiej federacji WBA David Haye dzięki udziałom w zyskach z transmisji jego sobotniej walki z Nikołajem Wałujewem w systemie Sky Box Office. Ale to dopiero początek wielkiego skoku na kasę ?Hayemakera?...

Jak wynika z wypowiedzi "dobrze poinformowanego źródła" cytowanego przez dziennik "The Sun", pierwszy brytyjski champion wszechwag od czasów Lennoxa Lewisa zamierza w przeciągu najbliższych dwóch lat zarobić 20 milionów funtów i przejść na sportową emeryturę przed ukończeniem 31. roku życia (w październiku Haye obchodził 29. urodziny).

Przewidywane przychody obok wpływów związanych z walkami i transmisjami telewizyjnymi obejmują również wynagrodzenia ze strony reklamodawców, którzy już ustawili się w długiej kolejce do przystojnego i świetnie odnajdującego się w świecie mediów Londyńczyka. Warto wspomnieć, że Haye w przerwach między kolejnymi walkami zarabiał do tej pory niemałe pieniądze jako model wielu prestiżowych marek, między innymi Versace.

Nie porównujcie mnie do Muhammada Alego - mówi David Haye ?

Więcej o: