Włoskie media: Juventus zainteresowany Ireneuszem Jeleniem?

Edin Dżeko, Ramires, Javi Garcia i Ireneusz Jeleń - te nazwiska zdaniem włoskich mediów znajdują się na liście życzeń Juventusu Turyn. - O propozycji nic nie wiemy, ale jeśliby się takowa pojawiła, to skakalibyśmy z radości - powiedział Sport.pl Tomasz Kaczmarczyk, menedżer piłkarza.

Włoski portal sportowy calciomercato.it podał listę piłkarzy, którymi zainteresowany jest słynny Juventus Turyn.

Na samym szczycie znajduje się Edin Dżeko z Wolfsburga. Bośniakiem wcześniej zainteresowany był Milan. Negocjacje trwały miesiącami, ale jak na razie nic z nich nie wyszło. Mimo tego piłkarz potwierdził chęć dołączenia do mediolańskiego klubu.

Transferową alternatywą dla Dżeko może być któryś z trójki piłkarzy: Ramires, Javi Garcia (obaj Benfica Lizobna), Ireneusz Jeleń (Auxerre).

- Transfer Jelenia do Juventusu jest mało prawdopodobny. Ani ja, ani Irek nic o tym nie wiemy. Jeśli napłynęłaby jakaś propozycja z Juventusu, to skakalibyśmy z radości - powiedział Sport.pl Tomasz Kaczmarczyk, menedżer piłkarza

Zainteresowanie Juventusu potwierdza również serwis virgiliosport, który pisze: "Juventus, pronta rivoluzione in attacco" (Juventus gotowy do rewolucji w ataku).

Javier Garcia (rocznik '87)to wychowanek Realu Madryt i reprezentant Hiszpanii w drużynach młodzieżowych. 21 lipca 2009 podpisał z Benficą pięcioletni kontrakt wart 7 milionów euro.

Brazylijczyk Ramires (rocznik '87) w lipcu dołączył do Benfiki, do której trafił z Cruzeiro. Portugalski klub zapłacił za niego 7,5 mln dolarów.

Zarówno Garcia i Ramires występują na pozycji defensywnego pomocnika.

28-letni Polak nie grał od początku sezonu. Pod koniec lipca przeszedł - zakończoną pomyślnie - operację pachwiny. Po jego powrocie Auxerre zaczęło wygrywać spotkania, a sam Jeleń prezentował bardzo dobrą formę.

Jeleń zainspirował Auxerre. Znów zwycięstwo ?

Więcej o: