Boks. Tomasz Adamek: Możliwa walka w Polsce, jest dwóch potencjalnych przeciwników

- Do końca tygodnia dowiem się gdzie i z kim będę walczył. Możliwa jest walka w Polsce w marcu. HBO chce bym walczył w maju lub czerwcu z Chrisem Arreolą lub Samuelem Peterem - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Tomasz Adamek. Chris Arreloa to Amerykanin, który nosi pseudonim "Koszmar". Z kolei Samuel Petter w bokserskim świecie nazywany jest "Nigeryjskim koszmarem".

Tomasz Adamek po zwycięstwie z Andrzejem Gołotą w swojej pierwszej walce w wadze ciężkiej już niedługo pozna kolejnego rywala.

- Do końca przyszłego tygodnia dowiem się gdzie i z kim będę walczył. Mamy rezerwację na 6 lutego w Prudential Center w Newark. Możliwa jest też walka w Polsce w marcu. HBO widzi w ringu w maju lub czerwcu, a w gronie potencjalnych przeciwników wymienia Chrisa Arreolę lub Samuela Petera - powiedział Tomasz Adamek.

Chris "Koszmar" Arreola ma 28 lat i pochodzi z USA. W swojej profesjonalnej karierze stoczył 28 walk, z czego 27 wygrał (24 KO). 26 września 2009 Arreola przegrał z Witalijem Kliczką.

Samuel Peter to 29 letni nigeryjski bokser, były mistrz świata WBC. Z 32 zawodowych pojedynków wygrał 28 (25 KO). Z ringu pokonany schodził trzy razy. W 2005 roku przegrał z Włodmirem Kliczką a 11 października okazał się gorszy od Witalija Kliczki. Peter nosi przydomek "Nigeryjski koszmar".

Tomasz Adamek zauważa również, że jego walka z Gołotą była ciekawsza od tej, którą stoczyli David Haye i Nikołaj Wałujew.

-Takim boksem jak w Norymberdze [tam odbyła się gala z walką wieczoru Haye-Wałujew - przyp.Sport.pl] widzowie nie są zainteresowani. Moja walka z Gołotą była znacznie bardziej emocjonująca - dodaje Adamek.

"The Ring": Pojedynek Adamek - Haye byłby walką roku

Według felietonisty prestiżowego magazynu the Ring Douga Fischera i czytelników gazety starcie pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Davidem Hayem mogłaby kandydować do miana walki roku.

Adamek w wadze ciężkiej jak Tyson i Holyfield jeśli nie zatraci atutów

Specjalny serwis Sport.pl - Tomasz Adamek. Sprawdź!  ?

Więcej o: