ATP World Tour Finals. Trudna sytuacja Fyrstenberga i Matkowskiego

By zagrać w kończącym sezon ATP World Tour Finals (dawniej ATP Masters) Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski muszą awansować co najmniej do półfinału turnieju ATP w Paryżu. Nie będzie to łatwe, gdyż w ich części drabinki są między innymi bracia Mike i Bob Bryanowie.

Co słychać u Fyrstenberga i Matkowskiego - sprawdź na ich blogu  ?

W finałowej imprezie cyklu AIP zagra osiem najlepszych par z rankingu Doubles Race. W ostatnim notowaniu Polacy zajmowali ósmą pozycję, jednak na turnieju w Walencji przegrali już w pierwszej rundzie  ? z Rumunami Victorem Hanescu i Horią Tecau. Wykorzystali to Słowak Michal Mertinka i Czech Francisek Czermak, którzy wygrali cały turniej, pokonując w niedzielnym finale Hiszpanów Marcela Granollersa i Tommy'ego Robredo 6:4, 6:3. Dzięki wygranej Czermak i Mertinak przesunęli się na siódmą pozycję w ATP Doubles Race, spychając Polaków na dziewiąte miejsce.

Czołówka ATP Doubles Race (po turnieju w Walencji)

Polacy by wrócić do pierwszej ósemki musza awansować co najmniej do półfinału, za co zdobędą 360 punktów. W pierwszej rundzie Fyrstenberg i Matkowski rozstawieni z siódemką mają wolny los. W drugiej rundzie zmierzą się z Francuazmi: Sebastianem Grosjeanem i Fabricem Santoro lub ze Szwedem Johanem Brunstromem i Jeanem-Julienem Rojerem z Antyli holenderskich. W ewentualnym ćwierćfinale Polacy wpadną najprawdopodobniej na jeden z najlepszych debli świata, Mike'a i Boba Bryanów.

Punkty do zdobycia w Paryżu

Pewny udziału w World Tour Finals jest Łukasz Kubot ?