Capello na mundial zabierze tylko w stu procentach zdrowych

Trener reprezentacji Anglii Fabio Capello zapowiedział, że na mistrzostwa świata do RPA zabierze tylko w stu procentach zdrowych piłkarzy. To znaczy, że nie wiadomo, czy w kadrze reprezentacji Anglii znajdzie się miejsce dla bramkarza Davida Jamesa i obrońcy Rio Ferdinanda.

- Zabiorę ze sobą tylko zdrowych piłkarzy - zapowiedział Capello podczas konferencji prasowej przed towarzyskim meczem Brazylią. - To niemożliwe, by czekać na jednego zawodnika. Jeśli problem okaże się poważny, takiego piłkarza z nami nie będzie - dodaje. Capello argumentuje to tym, że MŚ odbędą się podczas afrykańskiej zimy, a w takich warunkach trudniej wraca się do pełni formy.

Może to oznaczać, że w kadrze zabraknie Rio Ferdinanda. 31-letni obrońca Manchesteru United ma kontuzję łydki oraz pleców, która wykluczyła go z czterech ostatnich meczów. - Jeśli Rio zagra w meczach przed ogłoszeniem ostatecznego składu, to dla mnie będzie zdrowy i pojedzie na mundial - powiedział Capello.

Pod znakiem zapytania stoi też występ 39-letniego bramkarza Davida Jamesa. - On ma problem z kolanami, przez to nie może trenować przez dwa dni z rzędu po rozegranym meczu. Dlatego będę musiał rozważyć kogo wziąć. Na szczęście Ben Foster i Robert Green są w dobrej formie - mówił Capello.

Zakaz transferów Chelsea wstrzymany - czytaj tutaj ?

Więcej o: