Transfery. Milan kupił byłego przeciwnika Lecha Poznań

Dominic Adiyah z Ghany będzie grał w klubie z Mediolanu. Przez ostatnie dwa lata 20-letni napastnik bronił barw Fredrikstad, który został wyeliminowany przez Lecha Poznań w eliminacjach Ligi Europejskiej.

- Nie wywarł na mnie wielkiego wrażenia, choć widać było, że jest szybki i żwawy. Po tym co widziałem, trudno było oczekiwać, że będzie gwiazdą mistrzostw świata do lat 20 - mówił niedawno trener Lecha Jacek Zieliński. Jego drużyna wygrała z Fredrikstad 6:1, a w drugim meczu przegrała 2:1. Adiyah gola nie strzelił, zresztą nie trafił do siatki... ani razu przez dwa sezony gry w Norwegii. Tymczasem na MŚ U-20 został królem strzelców z ośmioma golami. Ghana zdobyła tytuł, a Adiyah został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju.

- To że został MVP turnieju to wspaniała sprawa. Bardzo się cieszę, że do nas przyjdzie i jestem pewien, że się nam przyda. To bardzo młody piłkarz, zakup na przyszłość - powiedział o nowym nabytku trener Milanu Leonardo. Adiyah przyjdzie do Milanu w styczniu, gdy zostanie otwarte okienko transferowe.

Beckham znów w AC Milan ?

Więcej o: