Paweł Zagumny: Na ten turniej trener powoła młodszych...

W piątek Daniel Castellani ogłosił czternastkę zawodników, która po raz pierwszy w historii będzie reprezentować Polskę w Pucharze Wielkich Mistrzów. Wielkim nieobecnym jest Paweł Zagumny. O powody takiego stanu rzeczy serwis Reprezentacja.net postanowił zapytać zarówno Daniela Castellaniego, jak i Pawła Zagumnego.

Na pytanie, dlaczego bez wątpienia najlepszy polski rozgrywający nie wystąpi w tak prestiżowym turnieju, trener reprezentacji Polski stwierdził krótko:

- Rozmawiałem z Pawłem i razem zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, jeżeli nie pojedzie do Japonii. On ma teraz pewne problemy i dlatego moim zdaniem lepiej dać szansę wykazać się młodym.

Trochę więcej możemy się dowiedzieć z rozmowy przeprowadzonej z Pawłem Zagumnym:

Reprezentacja.net: Nie znalazłeś się w składzie reprezentacji ogłoszonym przez trenera Castellaniego na Puchar Wielkich Mistrzów. Jak możesz to skomentować?

Paweł Zagumny: - Po rozmowie z trenerem doszliśmy do wniosku, że na ten turniej powoła młodszych. Po części było to spowodowane względami osobistymi.

Mam rozumieć, że to Ty poprosiłeś trenera, żeby dał Ci odpocząć?

- Tak jak już mówiłem, nie była to kwestia odpoczynku, raczej inne względy rodzinne, nad którymi nie chciałbym się za bardzo rozwodzić.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net ?