Scolari najlepiej zarabiającym trenerem świata

Luiz Felipe Scolari pobił rekord rocznych zarobków wśród szkoleniowców. Brazylijski trener zarobi w 2009 roku ponad 16 mln euro prowadząc zespół mistrza Uzbekistanu. W dziesiątce najlepiej zarabiających trenerów jest też Roberto Mancini, obecnie bezrobotny.

Scolari w lutym został zwolniony z Chelsea Londyn. W czerwcu podpisał kontrakt z mistrzem Uzbekistanu - FC Bunyodkor, co uczyniło go najlepiej opłacanym trenerem świata - w ostatnim roku zarobił aż 16,6 mln euro. Drugi w zestawieniu Jose Mourinho zarobił aż o 5,3 mln euro mniej. Mancini, który ponad rok temu został zwolniony z Interu, do 30 października pobierał jeszcze pensję z mediolańskiego klubu i dzięki temu pojawił się na liście.

W zestawieniu najlepiej zarabiających trenerów nie ma ani jednego szkoleniowca z Hiszpanii. Josep Guardiola, który z Barceloną wygrał w ostatnim sezonie Ligę Mistrzów i ligę hiszpańską zarobi 1,5 mln euro. Na liście nie znalazł się też Giovanni Trapattoni, który z Irlandią awansował na mundial w RPA w 2009 roku zarobi 1,2 mln euro.

Leo Beenhakker jako trener reprezentacji Polski zarabiał 650 tys. euro rocznie.

10. najlepiej zarabiających trenerów

Więcej piłkarskich ciekawostek znajdziesz na blogu Michała Szadkowskiego ?