Arkadiusz Onyszko: Dość już tych gejów i zadym z nimi związanych

PRZEGLĄD PRASY. - Mnie nazywają rasistą, a sami przymykają oczy na rasistowskie zachowania Duńczyków. I już nie chodzi o to, co mnie spotykało... Mówiłem wcześniej, jak na meczach obrażano moją żonę, mamę... - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" Arkadiusz Onyszko, polski bramkarz grający w duńskiej lidze. Kilka dni temu w księgarniach pojawiła się jego kontrowersyjna biografia.

Piłkarz został oskarżony o rasizm i zwolniony z klubu. Onyszko obraża w książce homoseksualistów i kobiety. Można tam przeczytać wyznania typu "Jestem katolikiem, więc nie nienawidzę homoseksualistów" i "Duńskie dziennikarki sportowe to głupie blondynki".

- "Fucking Polak", czyli tytuł autobiografii, nie wziął się z niczego, tylko z okrzyków Duńczyków pod moim adresem. Ale inny przykład: w kopenhaskim klubie Nordsjelland gra czarnoskóry chłopak, Sisoki Zuma. I on w trakcie meczów często słyszy: "Ty jeb... czarnuchu, wyruchamy ci tę twoją czarną kobietę". Duńska federacja nic z tym nie robi, nie zwalcza tego. A to nie jest rasizm? - pyta Onyszko.

W piątek wieczorem Polak ma być gościem najpopularniejszego telewizyjnego talk-show w Danii pt. "Aloha". Duńczycy spekulują, że innymi gośćmi mogą być homoseksualiści.

- Jeśli tam będzie gej, to ja nie idę. Dość już tych gejów i zadym z nimi związanych. Nie mam ochoty na kolejne tego typu dyskusje. A że ich nie lubię? Stwierdziłem to, co myślą miliony ludzi, tylko że w tych czasach boją się powiedzieć to głośno. Jeden geja lubi, a inny nie. Wolna wola - mówi piłkarz.

Onyszko szokuje Danię - czytaj tutaj ?

Copyright © Agora SA