Tomasz Kuszczak: Van der Sar chyba mnie nie lubi

Tomasz Kuszczak nie wytrzymał i wyżalił się brytyjskim dziennikarzom w MUTV. Polak twierdzi, że pierwszy bramkarz Manchesteru United Edwin Van der Sar nie spełnia swojej roli w zespole, bo nie jest wsparciem dla młodszego i mniej doświadczonego zawodnika. Kuszczak na taką pomoc bardzo zawsze liczył.

- On za bardzo mi nie pomaga. Powiedziałem mu już kilka razy, żeby dawał mi więcej rad, bo jest bardziej doświadczony ode mnie i zagrał więcej meczów o stawkę. Nie wiem, może Edwin mnie nie lubi. Musicie jego zapytać - powiedział Kuszczak.

Kuszczak rywalizuje o miejsce w składzie Manchesteru także z Benem Fosterem. Od momentu przejścia do drużyny Alexa Fergusona w 2006 roku nie zdołał jednak na stałe wywalczyć pozycji pierwszego bramkarza.

- Jest rywalizacja w zespole i wiem, że muszę ją wygrać. Muszę ciężko trenować, być gotowym i czekać na moją szansę - dodał Kuszczak, który wspomniał też, że brak regularnych występów nie jest jego winą, ale taki jest po prostu sport.

Wypowiedzi polskiego piłkarza wzbudziły sensację nie tylko w Polsce i na Wyspach. Kuszczaka cytują wszystkie większe europejskie agencje informacyjne.

Szukają nowego bramkarza - Ferguson na łowach ?