F1: Lotus stawia na doświadczenie

Jacques Villeneuve, Christian Klien i Jarno Trulli są wymieniani wśród kierowców, którzy mogą jeździć w przyszłym sezonie w malezyjskim Lotusie - donosi F1.pl.

Skład Lotusa powinniśmy poznać do końca listopada. Dyrektor techniczny ekipy Mike Gascoyne zaznaczył, że zespół jest zainteresowany wyłącznie usługami doświadczonych kierowców.

Kierownictwo Lotusa nie daje się zwariować transferowej gorączce. - Szukamy dwóch doświadczonych kierowców. Nie interesują nas debiutanci lub zawodnicy, za którymi stoją duże pieniądze - nakreślił jasno stanowisko ekipy Mike Gascoyne. - Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że staliśmy się najpoważniejszym z nowych zespołów i cieszymy się sporym zainteresowaniem, ale chcemy kogoś z doświadczeniem. Liczymy, że niedługo po debiucie będziemy w stanie nawiązać walkę ze słabszymi z uznanych ekip. Zamierzamy jak najbardziej się do nich zbliżyć.

Kto mógłby pomóc zrealizować cele stawiane przed Lotusem przez Gascoyne'a? Sporo mówi się w tym kontekście o mistrzu świata z 1997 roku Jacquesie Villeneuve'ie oraz Christianie Klienie, z którymi Anglik rozmawiał w Abu Zabi. Poważnie należy traktować również kandydaturę Jarno Trullego, który na skutek wycofania się Toyoty z Formuły 1 zmuszony jest szukać nowego pracodawcy.

Więcej o planach Lotusa - czytaj na F1.pl ?

Więcej o: