Holendrzy ściągają Gussa Hiddinka

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Rosji Guus Hiddink rozpatruje ofertę posady szkoleniowca holenderskiego klubu PSV Eindhoven, z którym w przeszłości zdobył osiem tytułów mistrza Holandii.

Z doniesień holenderskiego dziennika Eindhoven Dagblad, PSV Eindhoven jest bardzo zainteresowane ściągnięciem na ławkę trenerską Gussa Hidinka. Obecny selekcjoner Rosjan wstępnie odmówił współpracy z klubem, ponieważ chce skupić się na pracy z kadrą.

Wcześniej Hiddink deklarował chęć trenowania innego klubu holenderskiego Ajaxu Amsterdam. W przypadku braku porozumienia Ajaxu z Rosyjskim Związkiem Piłkarskim Hiddink obiecał, że spotka się prezesem klubu, by wyjaśnić sytuację.

Hiddink już miał doświadczenia w jednoczesnym prowadzeniu kadry narodowej i klubu. W lutym 2009 roku zgodził się na bycie szkoleniowcem Chelsea Londyn zastępując zwolnionego dwa dni wcześniej Luisa Felipe Scolariego. Pod koniec sezonu Hiddink zdobył z drużyną The Blues Puchar Anglii i zrezygnował z posady trenera na rzecz reprezentacji Rosji.

Legia Warszawa bez Mięciela i Grzelaka>