LM: Zagraniczna prasa po meczach Liverpoolu, Kazania i Interu...

Potrzebujemy cudu, by awansować dalej - cytuje trenera Liverpoolu po nieszczęśliwym remisie Guardian. - Pięć minut może odmienić życie - podsumowuje zwycięstwo Interu włoska La Gazzetta dello Sport. - Rosyjski rubin jest twardy jak beton - komentuje remis Barcelony w Rosji hiszpański El Pa~s.

Zobacz skróty spotkań LM na Z Czuba.tv ?

Pogrążający Liverpool remis z prowadzącym w grupie E LM Lyonem, zwycięstwo odniesione przez Inter w ostatnich minutach spotkania w Kijowie z tamtejszym Dynamem i remis Barcelony z w Kazaniu to najczęściej komentowane przez zagraniczną prasę spotkania Ligi Mistrzów.

Liverpool potrzebuje cudu

Brytyjski Guardian cytuje trenera Liverpoolu Rafaela Beniteza, który mówi wprost - do awansu potrzebujemy cudu. Nadzieja jednak umiera ostatnia. Według Guardiana szanse, choć matematyczne, nadal istnieją. - Musimy wygrać kolejny mecz i czekać na to co się wydarzy w innych spotkaniach - wylicza Benitez. - Już nie raz "robiliśmy cuda" może i tym razem nam się uda...

Z kolei Telegraph sytuację Liverpoolu kwituje parafrazując hymn klubu. "Gdy idziesz przez burzę... możesz zmoknąć". I tak się też stało w Lyonie, choć do szczęścia zabrakło niewiele.

W odmiennych nastrojach spotkanie komentuje prasa francuska. L'Equipe wyrównującą bramkę z ostatnich sekund spotkania nazywa "dającą radość i ulgę". Według gazety teraz Lyon musi zrobić wszystko, by utrzymać pierwsze miejsce w grupie.

Chcesz wygrać koszulkę Barcelony? Zagraj w Wygraj Ligę Mistrzów ?

Rubin twardy jak beton

Także w Rosji, po remisie drużyny z Kazania z Barceloną, nastroje są optymistyczne. Sportowa gazeta Sport - Express żałuje jedynie, że to jeszcze nie faza pucharowa. W końcu Rubin zdobył w dwumeczu z Barceloną cztery punkty...

Rosyjskaja Gazeta przypomina jednak, że to goście stworzyli więcej dogodnych sytuacji. I gdyby nie znakomita postawa bramkarza Siergieja Ryżikowa wynik mógł być mniej szczęśliwy.

Rubin twardy jak beton - opisuje przebieg meczu hiszpański El Pa~s. Barcelona waliła w niego jak w ścianę. Bez efektu bramkowego. W przeciwieństwie jednak do tego co zdarzyło się dwa tygodnie wcześniej, tym razem drużynie z Katalonii udało się wywalczyć jeden punkt. Choć według El Pa~s to Barcelona była lepsza i przy odrobinie szczęścia mogła ten mecz wygrać. jej przewaga nie podlegała dyskusji przede wszystkim w pierwszej połowie, gdy to katalończycy byli w posiadaniu piłki aż przez 75 proc. czasu gry.

Pięć minut do szczęścia

W ciągu pięciu minut Inter przebył drogę od klęski do zwycięstwa - komentuje zwycięstwo drużyny z Mediolanu La Gazzetta dello Sport. Pięć minut, tylko tyle i aż tyle. Wystarczyło, by zmienić swój los.

Dalekie od entuzjazmu są zaś media ukraińskie. Poczytny Bigmir.net przypomina, że po pierwszej połowie trzy punkty zostawały w Kijowie i odleciały do Włoch w ostatnich minutach meczu. Portal cytuje zawiedzionego trenera Dynama Walerija Gazzajewa. - W pierwszej połowie graliśmy naprawdę dobrze. W drugiej dwa błędy zdecydowały o naszej porażce. Daliśmy się zepchnąć do defensywy, nie potrafiliśmy przejąć piłki w środku pola i niestety...

Wyniki spotkań Ligi Mistrzów - Sprawdź tutaj ?