F1. W Quadbak Sauber będą jeździć kierowcy BMW?

"Upadek Toyoty otwiera drogę do F1 teamowi Quadbak Sauber. To zespół, który nawet nie musi powstawać, bo w całości był obecny na GP Abu Zabi kilka dni temu jako BMW-Sauber" - pisze na swoim blogu dziennikarz Sport.pl Bartosz Raj. Dziennikarz uważa też, że w jednym z bolidów może zasiąść Rosjanin Vitaly Aleksandrovich Petrov odnoszący sukcesy w GP2.

Toyota wycofała się z Formuły 1 ?

Według Raja pewne naturalną rzeczą będzie obsadzenie bolidów w zespole Quadbak Nickiem Heidfeldem i Christianem Kleinem. "Tak zapewne chciałby sam Sauber, który pięknie obdarował "Quick Nicka" bolidem na pożegnanie, jak się okazało, z sezonem a nie z F1. Jednak sam Niemiec może mieć dość drugich miejsc, solidnej pracy na treningach i punktowanych pozycji w wyścigu. Może uznać, że Sauber nie da rady wybudować konkurencyjnego bolidu - wszak znów wiele się zmienia w przepisach (zakaz tankowania), a ludzie z BMW-Sauber pokazali, że z rewolucyjnymi zmianami sobie radzą kiepsko, co innego z mozolnym dochodzeniem do perfekcji.

Może więc sam Nick nie zechce siedzieć w Sauberze, choć zapewne nawet szeptem teraz tego nie powie. Ucieszył się w środę rano na wieści z Japonii, ale moim zdaniem nie przerwał negocjacji - uważa Raj. Dziennikarz uważa, że Heidefelda skusić może możliwość jeżdżenia dla McLarena lub Brawn GP. "Obok zmanierowanych Buttona i Hamiltona, ale wreszcie z szansą na zwycięstwo w wyścigu. Tego Heidfeldowi potrzeba najbardziej i to jego pragnienie wyścigowego życia może wpłynąć na decyzję" - czytamy na blogu.

A co Christianem Kleinem? "Jako testowy kierowca jest znakomitym materiałem na wyścigowego pilota, niemniej w jego przypadku zaatakować mogą sponsorzy. Szwajcarska grupa Quadbak to dziwny - a może lepszy wyraz to "skomplikowany" twór, kumuluje w sobie interesy rodzin z Europy, Bliskiego Wschodu i Rosji. Wiedzą, że ich gotówka ratuje Saubera, mogą mieć duży wpływ na obsadę - w końcu wizerunkowo kluczową - siedzenia kierowcy bolidu F1. Klien może być niewygodny.

Tym bardziej, że przecież na widoku jest Vitaly Aleksandrovich Petrov, znany jako "Vyborg Rocket". Swojak i to dobry. Przegrał GP2 tylko z Nico Hulkenbergiem, już kierowcą Williamsa. A więc nie przesądzajmy - pisze dziennikarz.

Quadbak Sauber już grzeje opony ?

Cały wpis przeczytasz na blogu Bartosza Raja ?