F1. Wycofanie się Toyoty szansą dla nowego zespołu Quadbak Sauber

Decyzja japońskiej marki powinna umożliwić włączenie do przyszłorocznej stawki wykupionego przez fundusz inwestycyjny Qadbak Saubera, który nie był pewny startu ze względu na brak podpisu na nowym Porozumieniu Concorde. Odchodząca Toyota zwalania jedno miejsce i należy się spodziewać, że FIA przyzna je stajni z Hinwil.

Plany Quadbak Sauber mogą skomplikować się, jeżeli Toyota odsprzeda komuś swoje akcje. Wtedy to następcy japońskiego teamu będą mieli pierwszeństwo w rozpoczęciu zmagań od nowego sezonu.

Odejście z Formuły 1 z końcem tego roku, BMW ogłosiło 29 lipca. We wrześniu szef zespołu Peter Sauber odsprzedał 80 procent udziałów firmie Quadbak Ivestments. Nowy zespół miał szansę na start w przyszłym sezonie pod warunkiem, że zgodziłby się na to inne zespoły lub z rywalizacji wycofałaby się jakaś ekipa. W obliczu środowej decyzji Toyoty, wydaje się więc, że Quadbak w rywalizacji o mistrzostwo świata weźmie udział już w przyszłym roku. Jego zawodnikami będą najprawdopodobniej dotychczasowy partner Roberta Kubicy Nick Heidfeld i Christian Klein, który w ostatnim sezonie pełnił w BMW funkcję kierowcy testowego.

Hamilton chciałby jeździć razem z Raikkonenem