Obrońca Werderu Brema zagra w reprezentacji Polski?

PRZEGLĄD PRASY. Sebastian Boenisch występujący na co dzień w Bundeslidze będzie grał w reprezentacji Polski. To pierwszy sukces Franciszka Smudy - pisze ?Dziennik?.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski namówił na występy w swojej kadrze lewego obrońcę młodzieżowej reprezentacji Niemiec, aktualnego mistrza Europy w tej kategorii wiekowej - Boenischa. We wtorek na kolacji z piłkarzem i jego rodzicami spotka się Tomasz Wałdoch, który zna młodego zawodnika jeszcze z czasów występów w Schalke 04 Gelsenkirchen.

Boenisch ma zaufanie do nowego asystenta Franciszka Smudy, bo Wałdoch już kiedyś doradzał obrońcy w sprawie zmiany barw klubowych. Teraz były kapitan biało-czerwonych nie miał problemu z namówieniem piłkarza na grę w barwach Polski.

Tymczasem Franciszek Smuda, który w niedzielę obejrzy mecz Werderu z Borussią robi wszystko, żeby obrońca dostał polski paszport jeszcze przed meczami z Rumunią i Kanadą (14 i 18 listopada). W praktyce jest to możliwe, bo Sebastian Boenisch urodził się w Gliwicach i ma polską metrykę.

Trener reprezentacji Polski nie zamierza poprzestać na młodzieżowym reprezentancie Niemiec. Następny w kolejce ma być Robert Aquafresca, a sprawą ma zająć się dyrektor kadry Marek Koźmiński.

Reprezentacja nie znudzi kibiców - zapowiada Smuda ?

Więcej o: