Vancouver 2010. Tomasz Sikora: Jestem przygotowany idealnie

- Chcę być mocny we wszystkim. Taki jest mój cel - mówi w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej? kandydat do medali na igrzyskach w Vancouver Tomasz Sikora.

Dla polskiego biathlonisty liczą się tylko igrzyska olimpijskie. - W Pucharze Świata też chcę osiągnąć dobre wyniki, ale przede wszystkim po to, żeby nabrać pewności przed olimpiadą - mówi Sikora.

Polak podkreśla, że dopiero buduje formę i jego wyniki w styczniu mogą być nienajlepsze. Obiecuje jednak, że do startu w Vancouver będzie przygotowany perfekcyjnie. - Olimpijska trasa jest płaska, z małą liczbą podbiegów i zjazdów, ale z dużą dawką ostrych zakrętów. Wymaga ciągłego wysiłku, nie ma gdzie odpocząć. Mogę powiedzieć, że na taką właśnie trasę jestem teraz przygotowany idealnie.

Kogo najbardziej obawia się Tomasz Sikora? - Tradycyjnie najgroźniejsi będą Norwegowie, Niemcy i Rosjanie. Trener Bondaruk trzyma rękę na pulsie i obserwuje bacznie rywali, podpatruje, co szykują. Myślę, że jak co roku pojawi się też ze dwóch-trzech młodych zawodników - mówi Polak.

Komputer pomoże Sikorze celniej strzelać. Czytaj cały wywiad z Tomaszem Sikorą >

Więcej o: