Cristiano Ronaldo: Nie rozumiem tych, którzy mnie nienawidzą

Cristiano Ronaldo w specjalnym wywiadzie dla Sport.pl opowiada o różnicach między ligą angielską i hiszpańską. Gwiazda Realu mówi też o tym, jak ważną postacią w jego życiu jest Alex Ferguson i dlaczego ?Królewscy? nie powinni zwalniać Manuela Pellegriniego.

Możesz wygrać koszulkę Realu Madryt! Zagraj! ?

- Największa zmiana, jaką odczuwam, to moja rola na boisku. Trener Pellegrini dał mi o wiele więcej swobody, niż miałem w MU. Sam mogę decydować, gdzie chcę grać w tym, a gdzie w innym meczu - mówi piłkarz o różnicach między grą w Primera Division a Premiership. Według Ronaldo hiszpańska liga jest najlepszą na świecie. - Tu nawet kluby broniące się przed spadkiem potrafią grać z wielkimi świetny technicznie futbol.

Cristiano Ronaldo: najlepszy na świecie jest obecnie Thierry Henry Gwiazda Realu narzeka na fakt, że jest bardzo często faulowanym zawodnikiem. - Niektórych utalentowanych technicznie zawodników można zatrzymać tylko niezgodnie z przepisami, co też czynią obrońcy. Jesteśmy więc o wiele bardziej narażeni na kontuzje - mówi.

- Sir Alex okazał się perfekcyjnym trenerem - mówi Ronaldo, ale podkreśla, że współpraca z Manuelem Pellegrinim również układa się doskonale.

Cristiano Ronaldo doskonale wie, że wśród fanów budzi sprzeczne uczucia. Znakomitego piłkarza dziwi nienawiść, jaką żywią do niego niektórzy kibice. - Nie rozumiem tych, którzy mnie nienawidzą. Nie zgadzam się z tymi, którzy zarzucają mi, że gram nie fair - mówi.

Czytaj cały wywiad z Cristiano Ronaldo ?

Więcej o: