F1. Barrichello i Hulkenberg kierowcami Williamsa w sezonie 2010

W następnym sezonie kierowcami Williamsa będą Rubens Barrichello i Nico Hulkenberg - poinformował zespół. Zastąpią oni dotychczasowych pilotów - Kazukiego Nakajimę i Nico Rosberga.

- Rubensa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest nie tylko najbardziej doświadczonym kierowcą w stawce, ale ma też dużo pasji i talentu. W tym sezonie o mistrzostwo - pochwalił nowego kierowcę szef teamu Frank Williams. Barrichello startując w barwach Brawn GP w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce, za Jensonem Buttonem i Sebastianem Vettelem.

- Nico Hulkenberg jako debiutant wygrał w tym sezonie mistrzostwo GP2, wcześniej wygrał F3 Euroseries, Formula Masters, A1 GP - przedstawia Williams. W ostatnim sezonie był też kierowca testowym zespołu z Oxfordu.

Williams ma za sobą słaby sezon. W klasyfikacji konstruktorów zespół zajął dopiero siódme miejsce. Dotychczasowi kierowcy zespołu Nico Rosberg i Kazuki Nakajima muszą szukać nowych pracodawców. - Rosberg i Nakajima pozostają naszymi kierowcami do końca tego roku. Chciałbym im podziękować za wkład w prace zespołu - powiedział Williams.

Kubica mógł czekać? - O nowych kierowcach Williamsa na blogu Bartosza Raja ?