"L'Equipe": Jeleń graczem meczu

Ireneusz Jeleń znów bohaterem Auxerre. Strzelił Montpellier dwa gole, jednego z nich po podaniu Dariusza Dudki. Komentatorzy we Francji mówią o "całkowitej zależności Auxerre od Jelenia".

Ireneusz Jeleń powtórzył wyczyn sprzed tygodnia, z meczu z Lille. W sześć dni zdobył cztery bramki. Jest już najskuteczniejszym piłkarzem Auxerre, do prowadzącego w lidze Brazylijczyka Nene brakuje mu 5 goli.

"L'Equipe" uznał Jelenia za gracza meczu. Przyznał mu notę 7, równie wysoką otrzymał jedynie bramkarz Olivier Sorin (grający na prawej obronie Dudka został oceniony na 5, głównie za fatalne ostatnie 10 minut). Komentatorzy mówią o "całkowitej zależności Auxerre od Jelenia". Jego skuteczność winduje bowiem mały zespół ze środkowej Francji do czołówki ligi. Trochę w tym przesady, bo Polak zaczął strzelać gole niedawno, ale jego powrót na boisko we wrześniu rzeczywiście zainspirował drużynę do zwycięstw. Auxerre wygrało piąty mecz z rzędu, w ośmiu spotkaniach zdobyło aż 20 punktów. W sobotę, gdyby nie bramka stracona w 90. minucie, Auxerre byłoby już na czwartym miejscu w tabeli.

Jeleń: obiecuję, że nigdy już nie dostanę czerwonej kartki

Więcej w wywiadzie Olgierda Kwiatkowskiego - z Ireneuszem Jeleniem ?