Alex Ferguson nie zamierza wypożyczać Bena Fostera

Po wyleczeniu kontuzji Edwin Van der Sar wrócił do bramki Manchesteru United, a na ławce znów usiadł Ben Foster. Anglik walczy o wyjazd na mundial, a w zespole mistrza Anglii w tej chwili nie może liczyć na regularne występy. Czy w styczniu zostanie wypożyczony? - Nie ma mowy - powiedział Alex Ferguson w "News of the World". Trzecim bramkarzem MU jest Tomasz Kuszczak.

Van der Sar ma już 38 lat, ale wciąż utrzymuje się w dobrej formie i jak tylko jest zdrowy, zajmuje miejsce między słupkami. Za jego plecami o miejsce na ławce walczą Foster i Kuszczak. Holender tymczasem nie podjął jeszcze decyzji, czy po obecnym sezonie zakończy karierę. Ferguson spokojnie czeka na decyzję bramkarza i nie zamierza go naciskać. - Nie można kwestionować umiejętności i doświadczenia Van der Sara. Nie można nawet powiedzieć, że jego forma spada - on jest na szczycie. Jest fenomenalny. Jest naprawdę mistrzem - mówi Ferguson. - Trenuje każdego dnia. Nie opuścił ani jednego treningu. Jest też bardzo spokojny. Nigdy nie przejmuje się tym, co się wokół niego dzieje - komplementuje trener Manchesteru.

Ferguson pochwalił też swoich rezerwowych bramkarzy. - Oczywiście przyszłość należy do Bena. Tomasz Kuszczak także jest dobrym bramkarzem, więc jesteśmy mocni. Ale nie pozwolę na wypożyczenie Bena w styczniu. Nie ma mowy - kończy Szkot. Dla Fostera może to oznaczać problem z wyjazdem na mundial. Fabio Capello preferuje piłkarzy regularnie występujących w klubach i jeśli 26-letni bramkarz nie wygra rywalizacji z Van der Sarem może stracić szanse grę podczas mistrzostw świata w RPA.

Smuda zapowiada - Tomasz Kuszczak pierwszym bramkarzem w kadrze ?