F1. Bruno Senna w zespole Campos Meta

Bruno Senna, siostrzeniec tragicznie zmarłego Ayrtona, w przyszłym sezonie usiądzie za kierownicą bolidu Formuły 1. 26-latek będzie kierowcą nowego zespołu Campos.

- Mam nadzieję, że Bruno będzie szybki, bo wszyscy wiążą z nim wielkie nadzieje. Życzę mu jak najlepiej - powiedział Frank Williams, który w latach 90. współpracował z Ayrtonem Senną. Legendarny kierowca Formuły 1 zmarł tragicznie w 1994 roku po wypadku, do jakiego doszło na torze. Od tamtej pory każdy bolid Williamsa ma specjalne logo Fundacji Senny.

Nowy zespół Campos Meta, który wystartuje w przyszłorocznej stawce, oficjalnie ogłosił, że jednym z jego dwóch kierowców będzie Bruno Senna. Założycielem teamu jest były kierowca Hiszpan Adrian Campos.

- To dla niego świetna szansa - mówi o kierowcy Briton, który w 1994 roku, kiedy zmarł Ayrton Senna, był dyrektorem technicznym zespołu Benetton. - To ważne, żeby Bruno pokazał się z dobrej strony, bo do tego zobowiązuje nazwisko.

Siostrzeniec słynnego kierowcy był w kręgu zainteresowań Brawn GP. - Chłopak bardzo mi zaimponował. To był jeden z najlepszych kandydatów na naszego kierowcę - powiedział Ross Brawn. - Teraz Bruno potrzebuje przede wszystkim treningu i doświadczenia.

Raikkonen potwierdza rozmowy z McLarenem ?