"Trzeba sprzedać Boruca, póki ma szansę na grę w Premiership"

Były piłkarz Celticu Glasgow, Frank McAvennie uważa, że klub zimą powinien sprzedać Artura Boruca. - Polak ma szansę na angaż w Premiership i trzeba to wykorzystać - mówi były napastnik w wywiadzie dla dziennika "The Sun".

Legendarny piłkarz The Bhoys uważa, że należy przewietrzyć skład Celticu. McAvennie przekonuje trenera Tony'ego Mowbraya, że aby ratować budżet, klub powinien sprzedać zimą Aidena McGeady'ego i Artura Boruca.

- McGeady to znakomity piłkarz, ale gra w Celticu już bardzo długo. Poza tym w zespole może zastąpić go Paddy McCourt. Artur Boruc również ma godnego następcę. Łukasz Załuska to nie jest zły bramkarz - uważa McAvennie.

- Obaj piłkarze mają szansę na transfer do Premiership. Jeśli będzie odpowiednia oferta, Celtic powinien z niej skorzystać i zarobić - mówi były napastnik, który jest zdania, że receptą na mistrzostwo Celticu w tym sezonie może być odświeżenie kadry.

- Kibice nie wybaczą Mowbrayowi, jeśli ten nie poczyni zimą wzmocnień. Pieniądze zarobione na McGeadym i Borucu można będzie zainwestować w nowych piłkarzy - mówi McAvennie.

Kadra: Smuda zdecydował. Kuszczak numerem 1 ?