NBA. LeBron James wygrywa, zielony czołg demoluje

Cleveland Cavaliers wygrywając z Minnesotą Timberwolves odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Boston Celtics wygrali już trzeci mecz, tym razem rozbili Chicago Bulls118:90.

Howard dominator, Carter kontuzjowany ?

Dwie porażki Cleveland Cavaliers, uznawanych za jednego z głównych faworytów do tytułu, były największą niespodzianką pierwszych dni nowego sezonu NBA. LeBron James dwoił się i troił, ale na sukces drużyny to się nie przekładało. W meczu z jedną z najsłabszych drużyn w lidze - Timberwolves, LeBron i spółka wysilać się nie musieli. MVP poprzedniego sezonu rzucił 24 punkty, miał dziewięć zbiórek i sześć asyst, a Cavaliers wygrali wysoko - 104:87. Większość czwartej kwarty James przesiedział na ławce. Zwycięstwo Cavs przyszło łatwo, bo do gry włączyli się inni gracze - 20 punktów rzucił Willams, a pod koszem kawał dobrej roboty odwalili O'Neal i Ilgasuskas.

Atlanta Hawks wygrała z Washington Wizards 100:89, a Josh Smith przeszedł do historii. 23-letni skrzydłowy jest najmłodszym zawodnikiem w historii ligi, który zapisał na swym koncie 900 bloków. Historyczny blok Smith zaliczył na liderze Wizards - Gilbercie Arenasie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo zanotowali koszykarze Boston Celtics. Mistrzowie NBA z 2008 roku prowadzeni przez Paula Pierce'a (22 punkty) wysoko pokonali Chicago Bulls 118:90. Aż 16 asyst zaliczył Rajon Rondo. Do formy wraca też Kevin Garnett (16 punktów), a dobrą zmianę z ławki dał Eddie House (22 punkty).

Wielki mecz Chrisa Paula. Rozgrywający New Orleans Hornets rzucił 31 punktów i poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad Sacramento Kings.

37 punktów i 12 zbiórek miał Chris Bosh, ale jego Toronto Raptors przegrali w Memhis z Grizzlies. 30 punktów dla zwycięzców zdobył Zach Randolph

Aż dwie dogrywki potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu Bobcats - Knicks. O zwycięstwie Bobcats przesądził D.J. Augustine, który trafił oba rzuty wolne na 2,5 sekundy. Rzut ostatniej szansy Danilo Gallinariego z połowy boiska nie znalazł drogi do kosza.