Gmitruk: Kto teraz powalczy z Adamkiem? Chris Byrd, John Ruiz...

- Z kim mógłby walczyć teraz Tomasz Adamek? Jest parę nazwisk: na pewno Chris Byrd, na pewno Ruiz, a więc ci, którzy walczyli z Gołotą. Każdy z nich jest realny, pozostaje tylko kwestia dogadania kontraktu i warunków finansowych - powiedział Damianowi Michałowskiemu z TOK FM trener polskiego boksera, Andrzej Gmitruk.

- Na pewno Tomek chciałby walczyć teraz z kimś, kto ma nazwisko i taka walka dobrze sprzeda się stacjom telewizyjnym zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Musi być to osoba, która w najbliższym czasie będzie ubiegać się o walkę z którymś z braci Kliczków, którzy nie są zawodnikami młodymi, a ich dominacja w wadze ciężkiej jest znaczna - zdradza Gmitruk.

- Jest parę nazwisk: na pewno Chris Byrd, na pewno John Ruiz, a więc ci, którzy walczyli z Gołotą. Tym bardziej tacy przeciwnicy byliby atrakcyjni dla stacji telewizyjnych w Polsce. Każdy z nich jest realny, pozostaje tylko kwestia dogadania kontraktu i warunków finansowych - dodaje.

- Mogę tylko jako trener podpowiedzieć, który z wymienionych przeciwników nie stanowi zagrożenia. Żaden - uważa trener.

- Wcześniej padało też jednak nazwisko Czagajewa i on należy do bokserów, z którymi się trudniej walczy. Jest mańkutem, elementy jego szybkości dorównują Tomkowi. Pamiętamy jego wspaniałą walkę z Wałujewem, a to, że przegrał z Kliczką, stało się tylko dlatego, że dostał telefon na trzy dni przed walką, nie był przygotowany, a o tym, że wystąpił, zadecydowały tylko pieniądze - mówi Gmitruk. - Jest to jednocześnie przeciwnik mniej atrakcyjny niż ci z rynku amerykańskiego, bo jego nazwisko na pewno nie będzie elektryzować żadnej tamtejszej stacji.

- Myślę, że Tomek będzie mistrzem świata wszech wag. Nie ulega wątpliwości, że będzie. Powiedzmy szczerze, bracia Kliczko nie są dziś zawodnikami młodymi, a nie można zastosować wobec nich formuły, że są jak francuskie wino, czyli im starsi, tym lepsi - zakończył szkoleniowiec Adamka.

Chris Byrd

Szybki i dobrze wyszkolony technicznie "Rapid Fire" w 2000 r. dostał w ostatniej chwili propozycję zastąpienia Donovana Ruddocka w walce z Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata WBO. Byrd sensacyjnie wygrał w dziesiątej rundzie przez TKO (Kliczko doznał kontuzji ręki). Później przegrał jednak z Władimirem Kliczką. W 2001 r. pokonał innego ewentualnego rywala Adamka, Davida Tuę, a rok później Evandera Holyfielda. Po jednej z bardziej kontrowersyjnych walk Byrd zremisował z Andrzejem Gołotą. W 2006 r. po raz drugi przegrał z Władimirem Kliczką. W kolejnych latach uległ jednak Aleksandrowi Powietkinowi i Shaunowi George'owi, cały czas rozważając zakończenie kariery. Jego bilans to 40 zwycięstw (21 KO), 5 porażek i remis.

John Ruiz

W 1996 r. w 19. sekundzie walki przegrał z Tuą. Cztery lata później walki z Ruizem odmówił Lennox Lewis, uważając go za zbyt słabego rywala, za co WBA odebrała mu pas mistrzowski. Potem Ruiz stoczył trzy pojedynki z Holyfieldem, kolejno przegrywając, wygrywając i remisując. Tytuł stracił w 2003 r. po porażce na punkty z Royem Jonesem Jr., który dla tej walki musiał przeskoczyć dwie kategorie wagowe. W 2004 r. Ruiz wygrał na punkty z Gołotą, chociaż wcześniej dwa razy był liczony. Rok później przegrał na punkty z Nikołajem Wałujewem. W 2006 r. przegrał z Czagajewem, a dwa lata później po raz drugi z Wałujewem. Jego bilans to 53 walki, 43 zwycięstwa (29 KO), 8 porażek i remis.

'Czołg' Czagajew bardzo niebezpieczny dla Adamka, Tua byłby łatwiejszy

Rozalsky: Wszyscy chcą walczyć z Adamkiem ?

Więcej o: