Kto trenerem kadry: Lato zadowolony z Kasperczaka

Grzegorz Lato rozmawiał we wtorek z Henrykiem Kasperczakiem o pracy z reprezentacją Polski. - Jestem tak samo zadowolony jak ze spotkania z Franciszkiem Smudą. Nic więcej nie powiem, poczekajcie jeszcze kilka dni - powiedział nam prezes PZPN.

Lato spotyka się z kolejnymi kandydatami, choć niemal pewne jest, że trenerem zostanie Smuda. - Przyjechał do mnie z Antonim Piechniczkiem. Spotkanie trwało długo, zadawali sporo pytań - opowiada Kasperczak. - Przedstawiłem swoją wizję pracy z kadrą, odpowiadałem na ich pytania, dyskutowaliśmy, wspominaliśmy stare czasy. Wydaje się, że wszyscy wciąż są w grze, do czwartku trwają przecież rozmowy z kandydatami. Nic nie wiem, aby zapadła już jakaś decyzja - twierdzi 63-letni szkoleniowiec.

Kasperczak z Tunezją wywalczył drugie, a z Wybrzeżem Kości Słoniowej trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki. Z Wisłą Kraków zdobył trzy mistrzostwa, awansował też do 1/8 finału pucharu UEFA. W ostatnich latach sukcesów już nie miał. Prowadzony przez niego Górnik Zabrze spadł z ekstraklasy.

Związek ogłosi nazwisko nowego trenera najpóźniej w poniedziałek.

Smuda trenerem - koniec z Rogerami w kadrze - czytaj tutaj ?

Więcej o: