WTA Doha. Gwiazdorska sesja zdjęciowa tenisistek

Po raz 39. najlepsze tenisistki sezonu zmierzą się w Mistrzostwach WTA, które po raz drugi z rzędu odbędą się w Doha. Przed rozpoczęciem rywalizacji w turnieju z pulą nagród wynoszącą ponad 4,5 miliona dolarów tenisistki wzięły udział w sesji zdjęciowej w wieczorowych kreacjach.

Zobacz więcej zdjęć z losowania ?

W niedzielę wieczorem czasu katarskiego w Muzeum Sztuki Islamu odbyło się uroczyste losowanie turniejowych grup. Tenisistki przyjechały na nie luksusowymi limuzynami w wieczorowych kreacjach.

Podobnie jak w zeszłym roku, zawodniczki zostały przydzielone do dwóch grup, nazwanych według kolorów flagi Kataru.W grupie Białej znalazły się: nr 1. turnieju Rosjanka Dinara Safina, nr 4. Dunka Caroline Wozniacki, nr 6. Wiktoria Azarenka z Białorusi i nr 8 Serbka Jelena Janković. W grupie Kasztanowej zagrają siostry Williams: Serena (nr 2.) i Venus (nr 7.) oraz dwie Rosjanki: Swietłana Kuznietsowa (nr 3.) i Elena Dementiewa (nr 5.). Zawodniczki będą rywalizować w grupach w systemie każda z każdą, a następnie po dwie najlepsze z obu grup awansują do półfinałów.

Agnieszka Radwańska w rankingu "Race to Doha" zajęła 10 miejsce, co oznacza że będzie drugą rezerwową. Pierwszą rezerwową jest Wiera Zwonariewa, finalistka zeszłorocznej edycji. Rosjanka zagra w turnieju, jeśli z powodu kontuzji wycofa się któraś z 8 podstawowych uczestniczek. By na korcie pojawiła się Polka, kontuzji musi doznać kolejna.

Osiem zawodniczek które rywalizować będą w Dausze, wygrało w tym roku 21 z 53 turniejów WTA. w tym 3 z 4 imprez wielkoszlemowych.

Pod nóż pójdzie Agnieszka Radwańska ?