Promotor Adamka: Interesują nas największe możliwe pieniądze

- W najbliższych tygodniach ocenimy nasze opcje. Interesują nas największe możliwe pieniądze - powiedziała Kathy Duva, promotor Tomasza Adamka po wygranej przez techniczny nokaut walce z Andrzejem Gołotą.

- Możemy walczyć zarówno w kategorii junior ciężkiej jak i ciężkiej, mamy wiele opcji, które w najbliższych tygodniach będziemy oceniać - mówi Duva. Adamek zaprezentował się w swoim debiucie w wadze ciężkiej rewelacyjnie. Od pierwszych minut pojedynku przeważał, częściej atakował, jego ciosy raz po raz dochodziły celu.

- Nie chodzi o to, że Tomasz pokonał Gołotę, ale chodzi o to jak to zrobił. Obejrzyjcie powtórki. Pokazał szybkość i siłę, umie przywalić z siłą zawodnika wagi ciężkiej, ma świetne kombinacje uderzeń. Adamek się pokazał i z wiadomości, które dostaje, wiem, że świat to zauważył - dodała Duva. Adamek decydujące ciosy zadał w piątej rundzie. Najpierw posłał Gołotę na deski, po chwili zaatakował po raz kolejny. Zamroczony Gołota nie był w stanie się bronić. Sędzia przerwał pojedynek, orzekł techniczny nokaut i zwycięstwo Adamka.

- Pokonując Gołotę, pokazałem swoją siłę. Chciałem udowodnić, że mogę być równie dobry w wadze ciężkiej. Kilka razy dostałem porządnie, ale ani przez moment nie czułem się zagrożony. Wygląda na to, że mój żelazny podbródek będzie atutem także w wyższych kategoriach - powiedział szczęśliwy Adamek.

- Mam nadzieję, że udowodniłem, że mogę ważyć 97 kg i być skutecznym w wadze ciężkiej. Moi rywale z niższej kategorii nie powinni spać spokojnie. Jeśli jakaś duża telewizja zorganizuje walki na wysokim poziomie, to wrócę i ich też pobiję - mówił Adamek po swojej pierwszej walce w wadze ciężkiej.

- Chciałem podziękować Andrzejowi, że zgodził się na walkę i tym samym pomógł zrealizować moje marzenie o pojedynkach w wadze ciężkiej - powiedział Adamek.

Report specjalny o walce stulecia - Adamek pokonał Gołotę ?