Artur Szpilka zatrzymany

Po wyjściu z ceremonii ważenia policja zatrzymała Artura Szpilkę. Jego walka z Wojciechem Bartnikiem się nie odbędzie. Relacja z gali Z czuba i na żywo w Sport.pl już od godz. 20.

Jak poinformował PAP sierżant Michał Szewczyk z łódzkiej policji, bokser został zatrzymany na podstawie nakazu sądu w Myślenicach. - W tej chwili nic nie wiadomo. Ani gdzie przebywa, ani co jest powodem zatrzymania, choć w przeszłości miał kilka spraw na swoim koncie - mówi Radosław Leniarski, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl, który był na ceremonii ważenie przed sobotnimi walkami. Szpilka został zatrzymany w hotelu Qubus. Rozprawa odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek.

- Jeśli do tej walki nie dojdzie, to godzina rozpoczęcia gali się nie zmieni, będzie nią 18.00. Dodatkowo odbędzie się pojedynek Artura Sieradzkiego z Czechem Davidem Viceną - poinformował Paweł Wójcik, rzecznik prasowy Polsat Boxing Night. Walka Szpilki z Bartnikiem miała poprzedzić pojedynek stulecia - walkę Gołota kontra Adamek.

Jak Szpilka na ring trafił?

- Byłem umówiony na kolejną "ustawkę". To było na stadionie Cracovii. Jakiś trener zobaczył, że mamy się bić i zaciągnął nas na salę mówiąc, że jeśli walka to tylko w rękawicach . Szybko znokautowałem rywala i tak to się zaczęło...- wspominał początki swojej przygody z boksem Szpilka.

Artur Szpilka na zawodowstwo przeszedł w ubiegłym roku, a podpisanie przez niego kontraktu z grupą Bullit KnockOut Promotions odbiło się bardzo szerokim echem w polskim środowisku bokserskim. Na talencie czołowego wówczas polskiego amatora, któremu do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej zabrakło tylko jednej wygranej w turnieju eliminacyjnym, poznała się również jedna z największych amerykańskich grup promotorskich Seminole Warriors Boxing, podejmując decyzję o współpracy przy budowaniu kariery Polaka.

Mierzący ponad 190 cm wzrostu Szpilka boksuje w tej samej kategorii wagowej co mistrzostwo zdobywali Tomasz Adamek i Krzysztof "Diablo" Włodarczyk- do 91 kg, jednak zdaniem trenerów i promotora jest tylko kwestią czasu, kiedy pięściarz z Wieliczki spróbuje swoich sił w "królewskiej" wadze ciężkiej.

Raport o polskiej walce stulecia - Gołota kontra Adamek ?

Więcej o: