Walka stulecia. Adamek kontra Gołota niczym koncert sylwestrowy

- Biorąc pod uwagę skalę wydarzenia porównałbym galę bokserską do koncertu sylwestrowego, lub jednego dnia festiwalowego - mówi Mikołaj Wit, kierownik produkcji przygotowujący sobotnią galę Polsat Boxing Night w wywiadzie dla serwisu GazetaPraca.pl. Relacja z walki Z Czuba i na żywo w sobotę od godz. 20.

- Galę będzie prowadził Krzysztof Ibisz, ale oprócz niego będzie oczywiście osoba zajmująca się profesjonalnym zapowiadaniem walk. Nie będzie to dokładnie w stylu amerykańskim. Wydaje nam się, że kopiowanie czegoś bez wnoszenia własnych pomysłów mija się z celem, ale oczywiście bokserski rytuał związany z wyjściem zawodników będzie zachowany - tłumaczy Mikołaj Wit.

Polska walka stulecia pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Andrzejem Gołotą odbędzie się w sobotę w jednej z najnowocześniejszych polskich hal - Atlas Arena w Łodzi.

Tomasz Adamek: nie dam się złapać Gołocie w klincz - Bokserzy potrzebują przede wszystkim spokoju, miejsca w którym mogą się skoncentrować i przygotować do walki. Nie są to żadne wybujałe, gwiazdorskie zachcianki. Przylatują do Polski normalnymi samolotami i śpią w normalnych hotelach. Nie jedzą i nie piją niczego nadzwyczajnego. Zależy im na dobrym i profesjonalnym przygotowaniu - mówi o przygotowaniach do walki i oczekiwaniach bokserów Wit.

Polsat długo i solidnie przygotowywał się do przeprowadzenia gali, a sama jej organizacja jest ewenementem na skalę światową. Zazwyczaj jest tak, że rola telewizji sprowadza się do transmitowania zawodów przygotowanych przez kogoś innego. Tym razem to jedna stacja - Polsat, zajęła się całym przedsięwzięciem.

- Specjalnie na potrzeby tej gali Mateusz Borek wyjechał na dwa tygodnie do USA gdzie przygotował bardzo wiele materiałów dziennikarskich na temat życia obu bokserów oraz ich przygotowań do walki. A w tym czasie w Polsce powstawały materiały o pozostałych bokserach walczących tego wieczoru. Trwały również prace nad przygotowaniem gali jako eventu oraz samego programu telewizyjnego. Równocześnie redakcja sportowa przygotowywała codzienne materiały o gali - dodaje.

W hali pojawi 15 tysięcy widzów, relacja telewizyjna będzie nadawana na cztery anteny (sygnał pojawi się w czterech programach Polsatu). Transmisja lepszej jakości w systemie HD będzie możliwa dzięki wozowi transmisyjnemu z 14 kamerami.

Cały wywiad o kulisach walki - w serwisie GazetaPraca.pl ?

'Tygrys' zdradza jak trzeba boksować, żeby pokonać Gołotę, a jak Adamka Wszystko o walce - w raporcie Sport.pl >

Więcej o:
Copyright © Agora SA