LM. Manchester Utd. wyrównał rekord Ajaxu

"Dumny Manchester United wyrównał rekord Ajaxu w Lidze Mistrzów" - czytamy w tytule angielskiego Times'a. Chodzi o czternasty mecz bez porażki na wyjeździe, jakim było wczorajsze zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" nad CSKA Moskwa.

Anglicy wygrali w Moskwie 1:0 po bramce strzelonej przez Antonio Valencię w 86. minucie. MU wyrównał tym samym rekord Ajaxu Amsterdam, który nie doznał wyjazdowej porażki w Lidze Mistrzów w latach 1994-1997. Jeśli 3 listopada "Czerwone Diabły" ponownie wygrają z CSKA, zapewnią już sobie awans do kolejnej rundy.

- Jestem bardzo zadowolony z naszej dyspozycji - wyznał szkoleniowiec Manchesteru Alex Ferguson. - Myślę, że powinniśmy być dumni [z wyrównania rekordu Ajaxu - przyp.]. Można grać dojrzale i to właśnie zobaczyliście tego wieczora. W pierwszej połowie graliśmy z dużą cierpliwością, która jest konieczna, gdy grasz na wyjeździe. Doświadczenie w takich sytuacjach jest zawsze kluczowe - dodał Szkot.

- W drugiej połowie podkręciliśmy tempo gry, dzięki czemu stworzyliśmy więcej sytuacji. Jeśli musieliśmy czekać aż do 86. minuty, to tak się właśnie stało - zakończył Ferguson.

Porażka Barcy to jeszcze nie kryzys, ale Liverpoolu już tak

Zobacz wszystkie rozstrzygnięcia środowych meczów w LM >