Vuković: Legia najlepsza w Polsce

Aleksandar Vuković, którzy w sobotę zagra z Legią Warszawa w barwach Korony Kielce, wyznaje w wywiadzie dla "GW", że ten mecz będzie dla niego wyjątkowy. - Nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Klub, przeciwko któremu zagram, jest najważniejszy w mojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Nigdy nie będzie mi obojętny - mówi Serb.

Ekstraklasa.tv: Najlepsza Legia za słaba na Piasta ?

- Nigdy nie grałem przeciwko Legii, a do tego na Łazienkowskiej. Zżyłem się z tym klubem przez lata spędzone w Warszawie - wyznaje "Vuko". Przyznaje także, że mimo iż jest piłkarzem Korony, to wciąż interesuje się wynikami swojego byłego klubu: - Tak będzie już na zawsze. Śledzę, co dzieje się w Partizanie, i to samo jest z Legią. Ale bardziej zajmuję się problemami, które mamy w Koronie.

Zapytany o różnice między tymi dwoma klubami, Serb mówi o Koronie: - Jest beniaminkiem, który ma aspiracje, by kiedyś być drużyną, która - jak Legia - co roku ma się liczyć w walce o mistrzostwo Polski. Na pewno te zespoły mają różne cele. Dla mnie Legia pod każdym względem jest najlepsza w Polsce. Korona też do tego dąży.

Serb odniósł się także do swojego rozstania z klubem z Łazienkowskiej, który nie chciał mu dać podwyżki: - Chciałem tu zostać i zrobiłem wszystko, żeby podpisać kontrakt. Nie dogadaliśmy się, więc postanowiłem odejść bez względu na wszystko. Rozstaliśmy się po ludzku, w zgodzie. Pozwolono mi odejść za darmo pół roku przed końcem umowy.

- Decyzji o odejściu nie będę żałował do końca życia, nawet jeśli miałbym grać w II albo III lidze. Tą decyzją zawsze poprawiam sobie samopoczucie. Postąpiłem bardzo honorowo. Chciałem w niej grać do dziś, skończyć tu karierę, ale po tym jak mnie potraktowano, nawet gdybym został na warunkach Legii, grałbym tu do dziś. Ale dla samego siebie byłbym nikim. Straciłbym do siebie szacunek - zakończył piłkarz.

Cały wywiad z Vukoviciem - czytaj na Sport.pl ?