LM. Prasa po meczu Real-Milan: "Zmarszczki są piękne"

Po środowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt, a AC Milan, gazety we Włoszech wychwalają swoją "bajkową" drużynę za zwycięstwo nad Hiszpanami 3:2. Na półwyspie Iberyjskim z kolei prasa przepowiada - "Wracają stare upiory".

Tak relacjonowaliśmy Ligę Mistrzów Z czuba i na żywo ?

Wygranej Milanu z Realem nie da się wyjaśnić logicznie "Bajkowy Milan, Real roztrzaskany" - pisze czwartkowa "La Gazzetta dello Sport". "Dida-strofa (ang. - Didaster), później błysk geniuszu Pirlo, a następnie 'to idzie młodość' Pato. Oni wszyscy dwukrotnie doprowadzili Bernabeu do łez. (...) W drugiej połowie, dzięki - po części - błędom Realu, nastąpiła całkowita transformacja i wspaniałe zwycięstwo Rossonerich, którzy najprawdopodobniej właśnie odmienili swój sezon".

Mimo zwycięstwa gazeta nie odpuszcza brazylijskiemu bramkarzowi Milanu - "Dida-strofa powrócił i to w wielkim stylu. (...) Nieprawdopodobna gafa piłkarza otworzyła Realowi drzwi do bramki i pozwoliła Raulowi zdobyć bramkę na 1:0. Był on najprawdopodobniej jedyną osobą na stadionie, która sądziła, że Dida może wypuścić piłkę."

"Milan odrodzony" - pisze z kolei "Corierre della Sera". "Świetny mecz Rossonerich na Bernabeu, Real pobity 3:2 mimo kaczki Didy". "la Repubblica" donosi za to - "Show Milanu, Pato zatrzymuje Real". Gazeta zaznacza jednak, że było to zwycięstwo całego zespołu. Walkę w tym meczu określa jako heroiczną, a nawet godną okresu holenderskiego. O sile drużyny decydowali wówczas Marco van Basten Frank Rijkaard i Ruud Gullit.

Wszystkie wyniki środowych meczów ?

W Hiszpanii natomiast nastroje zgoła odmienne. "Powracają stare upiory" - pisze "Marca". "Real Madryt wrócił do marzeń o wielkiej grze w Lidze Mistrzów. Mecz z Milanem był najgorszym w ludzkiej pamięci z ostatnich lat. Włochom udało się wygrać 3:2 na Bernabeu i pozostawić Królewskich w morzu wątpliwości."

"As" docenia za to grę doświadczonych zawodników Milanu. "Zmarszczki są piękne" - tytułuje relację z meczu. "Ze wszystkich dobrych rzeczy, jakie się Milanowi przydarzyły w tym roku, za jedną może być wdzięczny Realowi Madryt. Na Bernabeu zespół był w ruinie i nic nie dało odmłodzenie składu.

Milan pokonał Real na Santiago Bernabeu ?