PŚ w rugby. Polacy walczą o awans z Czechami

W niedzielę reprezentacja Polski w rugby spotka się z Czechami w eliminacjach Pucharu Świata.

Mecz jest jednocześnie walką o grę w Dywizji 1 Pucharu Europy Narodów. Najlepszy zespół w grupie awansuje i przedłuży szanse na wyjazd do Nowej Zelandii.

W tej chwili Polacy zajmują drugie miejsce. By wyprzedzić prowadzącą Ukrainę, muszą liczyć na jej potknięcia i wygrać z Czechami oraz Mołdawią. - Czesi nauczyli nas grać w rugby, ale teraz przeżywają kryzys. Rywalizujemy z nimi jak równy z równym. Wciąż jednak są faworytami. Mają ośmiu zawodników zawodowych, a my ani jednego. Naszą siłą jest zespół - powiedział trener Polaków Tomasz Putra.

Jego problemem są kontuzje. Z powodu urazów z Czechami nie zagrają Łukasz Szostek, Wojciech Łukasiewicz, Donald Gargasson, Olivier Barbier i Kazimierz Raszpunda. - Następcy nie są gorsi - zapewnia trener.

Mecz w niedzielę na stadionie Polonii Warszawa. W Ostrawie Polacy wygrali 13:7. Przed spotkaniem odbędzie się mecz pokazowy. W zespole Barbarians Polska obok najlepszego polskiego rugbisty Grzegorza Kacały wystąpi Dariusz Michalczewski, były bokserski mistrz świata w wadze półciężkiej.

Kolejno: mecze, punkty, małe punkty

Wybierz Sportowe Przeżycie 2009 kliknij tutaj ?

Więcej o: