Partner PZPN chce robić interesy z klubami Ekstraklasy

PRZEGLĄD PRASY. Firma SportFive będzie ściągała sponsorów już nie tylko do PZPN. W środę podpisze pierwszą umowę z klubem Ekstraklasy - pisze ?Przegląd Sportowy?.

Największa w Europie firma zajmująca się prawami telewizyjnymi zamierza poszerzyć swoją działalność i pośredniczyć w kontraktach sponsorskich również dla klubów piłkarskich. Pierwsza skorzysta z tego Lechia Gdańsk, która podpisze ze SportFive umowę opiewającą na 80 milionów złotych. - To nie jedyny klub, który nas interesuje - zaznacza szef firmy Andrzej Placzyński.

Placzyński uznawany jest za jedną z najbardziej wpływowych osób w polskiej piłce. Jego firma zarabia pośrednicząc w sprzedaży praw telewizyjnych do meczów m.in. reprezentacji Polski, czy spotkań Ekstraklasy.

Nieoficjalnie wiadomo, że pierwsza umowa SportFive z klubem piłkarskim ma obowiązywać przez dziesięć lat. Jakie będzie mieć zadania? - Firma ma nam ściągać sponsorów i zajmować się szeroko rozumianą promocją klubu oraz doradztwem w zakresie marketingu - mówi Andrzej Kuchar, główny udziałowiec Lechii.

Marketingowy gigant nie zamierza poprzestać na jednej umowie. - Jesteśmy zainteresowani Śląskiem Wrocław, tak samo jak startem w konkursie na operatora stadionu we Wrocławiu - mówi Placzyński.

SportFive ma swoją siedzibę w Niemczech, gdzie ma umowę na wyłączność z 11 klubami Bundesligi i ligą jako całością. Firma ma swoich partnerów również we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Sponsorzy PZPN mogą wymusić zmiany Piłkarze Legii ukarani za "nieprofesjonalne zachowanie" na imprezie >

Więcej o: