F1. Wszyscy gratulują Jensonowi Buttonowi, Bernie Ecclestone jeszcze czeka

- No cóż, Jenson będzie mistrzem świata dopiero pod koniec listopada, gdy FIA to potwierdzi. Ma wystarczająco dużo punktów, jeżeli całą reszta jest w porządku, zostanie mistrzem świata - powiedział Bernie Ecclestone, szef Formuły 1.

Gordon Brown, premier Wielkiej Brytanii

Pragnę przesłać Jensonowi Buttonowi najcieplejsze wyrazy uznania za zdobycie tytułu mistrza świata Formuły 1, na tym samym torze, na którym rok temu dokonał tego Lewis Hamilton. Możemy być dumni z faktu, iż Jenson jest dziesiątym brytyjskim kierowcą, który może poszczycić się tym osiągnięciem. Jego występy na przestrzeni sezonu z nowym zespołem Brawna ekscytowały fanów Formuły 1 w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Liczymy, że w kolejnych sezonach Jenson będzie kontynuował sukcesy.

Niki Lauda, były kierowca F1

On wykonał perfekcyjną robotę z tymi wszystkimi świetnymi i słabymi występami, aby zostać naprawdę dobrym mistrzem świata. Nic więcej nie można do tego dodać. Ostatecznie nikt nie pyta, jak zostajesz mistrzem świata. Trzeci tytuł zdobyłem z przewagą połowy punktu, ale to nie ma znaczenia. Mistrzem świata nie zostaje się ot tak, a on to zrobił.

Damon Hill, były kierowca F1

Jenson spisał się fantastycznie. Po Świętach Bożego Narodzenia nie był pewien, czy będzie w tym sezonie jeździł. Przetrwał ciężki okres i jestem naprawdę zadowolony, że mu się udało.

Sir Jackie Stewart, były kierowca F1

Brawn wykonał niesamowitą pracę, a Ross to prawdziwy mistrz. Ale potrzebny jest też kierowca, który wygra i Jenson to zrobił. Świetna robota!

Bernie Ecclestone, szef F1

Myślę, że zasłużył na to. Wykonał świetną robotę. Te wszystkie zastrzeżenia co do jego umiejętności, które pojawiały się w ostatnich wyścigach, teraz moim zdaniem znikną.

Norbert Haug, szef sportu Mercedesa

Gratulacje dla Jensona i Brawn GP. Dziesięć miesięcy temu groziło im rozstanie z Formułą 1. Dziś otrzymali największą nagrodę za ciężką pracę i wysiłek. Świetna robota chłopaki - napisaliście tego roku bajkę. Jenson jest godnym następcą Lewisa.

Więcej komentarzy - na F1.pl ?