Wideo z prostackimi gestami Maradony hitem w internecie

Siedzący w autobusie Diego Maradona pokazuje chamskie i prostackie gesty czekającym na niego dziennikarzom. Potem na konferencji trener Argentyny obraża wszystkich. Nagranie wideo robi karierę w sieci. Maradona nie wywinie się od odpowiedzialności?

Zczuba.tv: Zobacz co pokazał Maradona dziennikarzom ?

Film uchwycił moment przyjazdu Maradony na konferencję i czekających na niego fotoreporterów i kamerzystów. "Boski Diego" miał się z nimi spotkać po wygranym meczu z Urugwajem, który zapewnił awans na mundial Argentynie. Na konferencji wybuchł i w wulgarny sposób ocenił krytyków.

Maradonie za to grozi  5-meczowa dyskwalifikacja oraz grzywna w wysokości 20 tysięcy franków. Ukaranie trenera Argentyny zapowiedział sam prezydent FIFA Sepp Blatter.

- Nie mam innego wyjścia - stwierdził. A Maradona? On uważa, że nie ma za co przepraszać. Trenera wsparł też prezes argentyńskiej federacji piłkarskiej Julio Grondona. - Gdyby chodziło o kogoś innego, ta sprawa nie miałaby takiej wagi - uznał. Gordona zapowiedział, że federacja we wtorek zajmie się tą sprawą i nie chciał komentowac ewentualnej decyzji FIFA.

Maradona od początku swojej pracy z kadrą był pod ogromną presją mediów. Argentyna ostatecznie zakwalifikowała się bezpośrednio na mundial, ale dopiero z czwartego miejsca w grupie, po drodze przegrywając m.in. u siebie z Brazylią 1:3 i na wyjeździe z Boliwią aż 1:6.

Mundialowy serwis Sport.pl- czytaj tutaj ?

Więcej o: