WTA w Linzu: Radwańska zmęczona, ale wygrywa

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Linzu. O półfinał zagra z Lucie Czeszką Safarovą. - Cieszę się ze zwycięstwa, ale jestem już zmęczona sezonem - powiedziała Agnieszka. Relacja z meczu Z czuba i na żywo rozpocznie się koło godz. 15

- To była ostra walka od pierwszej do ostatniej piłki. Cieszę się ze zwycięstwa, ale jestem już zmęczona sezonem. Nie wiem, ile jeszcze wytrzymam, ale póki starczy sił, będę starała się awansować do Masters - mówiła rozstawiona z dwójką Radwańska po zwycięstwie 6:4, 7:5 w II rundzie z Francuzką Alize Cornet (WTA 48). Polka wymęczyła wygraną po 2 godzinach i 5 minutach. Mecz był pełen błędów, obie tenisistki fatalnie serwowały, ale Radwańska lepiej wytrzymała psychicznie końcówki setów. O półfinał zagra dziś z Czeszką Lucie Safarovą (WTA 41), która pokonała Urszulę Radwańską 6:4, 6:4. Urszula w przypadku wygranej wpadłaby na Agnieszkę, ale szansa na ich trzeci pojedynek w sezonie prysł szybko. Młodsza siostra wciąż na korcie bardziej się denerwuje i stroi miny, niż gra w tenisa.

Masters, o którym mówiła Agnieszka, to kończące sezon mistrzostwa WTA w katarskiej Dausze dla ośmiu najlepszych tenisistek. Radwańska zajmuje w rankingu 10. miejsce i wywalczy awans, jeśli wyprzedzi Wierę Zwonariewą i Jelenę Janković. Ćwierćfinał w Linzu na razie nic nie daje. Żeby myśleć o mistrzostwach, powinna wygrać turniej i za tydzień w Moskwie mierzyć minimum w półfinał. - W Linzu gra się ciężko, bo kort jest przeraźliwie wolny, do każdej piłki trzeba biegać trzy razy więcej niż w Azji, gdzie grałam wcześniej - narzekała Radwańska. Polka podkreśliła w rozmowie z agencją AFP, że jeśli do Dauhy pojedzie ostatecznie tylko jako rezerwowa (czyli na koniec roku będzie 9-10.), to też będzie zadowolona.

Turniej WTA w Linzu (220 tys. dol.). II runda: A. Radwańska (Polska, 2) - A. Cornet (Francja) 6:4, 7:5; L. Safarova (Czechy, 7) - U. Radwańska (Polska) 6:4, 6:4; I. R. Olaru (Rumunia) - J. Goerges (Niemcy) 3:6, 6:2 7:5.

Fyrstenberg i Matkowski wygrali z Bryanami! - czytaj tutaj ?

Więcej o: