El. MŚ: Argentyna w finałach

Piłkarska reprezentacja Argentyny awansowała do przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA. W decydującym emeczu dwukrotni mistrzowie świata pokonali na Estadio Centenario w Montevideo Urugwaj 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył w 84. minucie Mario Ariel Bolatti. "Bóg istnieje" - napisał na swojej stronie sportowy dziennik "Ole" w tytule relacji z meczu w Montevideo.

Zobacz bramkę z meczu na Z Czuba.tv ?

Gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę. W 84. minucie czerwoną kartkę - za drugą żółtą - otrzymał Jose Martin Caceres, a w 90. ukarany został Cristian Gabriel Rodriguez Barotti.

- Wszystkim, którzy nie wierzyli w reprezentację, wszystkim, którzy traktowali mnie jak śmiecia mówię dziś jesteśmy w mistrzostwach świata - powiedział trener Argentyńczyków Diego Maradona po zakończeniu spotkania. Słynny piłkarz zwrócił się w ten sposób do tych, którzy domagali się jego dymisji. Argentyna pod wodzą Maradony grała bowiem fatalnie. Na finiszu eliminacji przegrała z Brazylią, Paragwajem, Boliwią i Ekwadorem. Awans wywalczyła niemal cudem.

Mimo sukcesu wątpliwości co do umiejętności trenerskich Maradony nie umilkną. "Boski" Diego sprawdził w reprezentacji ponad 70 piłkarzy, powoływał do kadry nawet 30-letnich debiutantów, popadł też w konflikt z Juanem Romanem Riquelme - najpopularniejszym obecnie piłkarzem ligi argentyńskiej.

Dla zespołu prowadzonego przez Maradonę będzie to piętnasty występ w finałach MŚ. W 1978 i 1986 roku piłkarze tego kraju zdobyli złote medale, a w 1930 i 1990 srebrne.

Urugwajczycy, którzy zajęli piąte miejsce w grupie w strefie Ameryki Południowej (za Argentyną) zagrają w barażach o awans z Kostaryką.

Wyniki:

CHILE - EKWADOR 1:0 (0:0): Humberto Suazo (52.)

URUGWAJ - ARGENTYNA 0:1 (0:0): Mario Bolatti (85.)

BRAZYLIA - WENEZUELA 0:0

PERU - BOLIWIA 1:0 (0:0): Johan Javier Fano Espinoza (54)..

PARAGWAJ - KOLUMBIA 0:2 (0:0): Adrian Ramos (62.) Hugo Rodallega (80.)

Brazylia, Chile, Paragwaj i Argentyna zagrają w finałach MŚ. Urugwaj zmierzy się w barażu z Kostaryką.

Polska przedostatnia w grupie po porażce ze Słowacją ?

Więcej o: